Солодко і гарно вмерти за Вітчизну.

Михайло Грушевський

Відзначення 100-річчя з дня бою під Крутами сьогодні є актуальним. Як і сто років тому, Росія намагається остаточно поневолити український народ, ліквідувати його самостійність.

«Борітеся - поборете», - звертався в ХІХ столітті до своїх нащадків геніальний Тарас Шевченко. Але через свою роз’єднаність, ми так і не змогли вибороти державність в 1917-1920 рр.

Історія повторюється, боротьба українців за свою незалежність продовжується. Ціною  життя кращих своїх синів,  Україна  зупиняє агресію на Донбасі. Як і тоді, під Крутами, свідома, ідейна, окрилена свободою молодь мужньо обороняє Донецький аеропорт, до останньої краплі крові бореться з ворогом під Ілловайськом, Рубіжним, Лисичанськом… Густо зрошена кров’ю мужніх захисників донецька земля.

Трагічна історія українського народу довела правдивість думки Головного Отамана УНР Симона Петлюри про те, що «свобода нашого народу знаходиться на вістрі шаблі». Лише силою можна зупинити нашого одвічного ворога, лише героїзм і хоробрість можуть подолати нахабність, підступність, жорстокість, нелюдськість ворога.

Російський та український народи різняться не лише мовою, історією, культурою, звичаями і традиціями, ментальністю. Є надзвичайно важлива риса, яка вирізняє українців з – поміж інших. Це одвічний потяг до свободи. За неї українці боролися тоді, в 1917 – 1920 рр., здобувають вони її і нині. В 1991 році ми отримали свою державу, та не отримали свободи.

Героїзм крутянців для нас, сьогоднішніх українців, є символом мужності та відваги, палкої синівської любові до рідної неньки України. Крути були, є і будуть однією з героїчних сторінок нашої історії.

31.01.2018 р. в коледжі було проведено заходи із вшанування Героїв Крут. Класний керівник групи М – 31 Пастущук М.М. із своїми вихованцями на відкритій виховній  годині «Пам’ятай про Крути…» донесли до присутніх історичну правду про юних оборонців української державності. Відомий краєзнавець, науковець Пісоцький А.М.  розповів про історію створення українського війська та наголосив, що події 29 січня 1918 року ознаменували відлік нового духовного злету нації, стали символом нескореності та молодечої звитяги.

Студенти мали змогу переглянути фільм «Молода кров», який  залишив у їхніх серцях почуття гордості за молодь, яка стала для десятків поколінь українців, символом боротьби за свободу. 

 

 

 

 

 

/home/acc00483/vvak.in.ua/www