ПОРЯДОК

реагування на доведені випадки булінгу (цькування) вВолодимир-Волинському фаховому коледжі відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування)

     1. Студенти та педагогічні працівники зобов'язані повідомляти керівництву коледжу про випадки цькування, якщо вони були його безпосередніми свідками чи про які отримали достовірну інформацію.

     2. Письмові заяви про випадки цькування подаються директору коледжу. Саме він видає рішення про проведення подальшого розслідування. Після цього директор  скликає комісію з розгляду випадків булінгу (цькування). Комісія ухвалюватиме рішення за результатами розслідування та вживатиме заходів реагування.

     3.   Директор коледжу обов'язково повідомляє про випадки булінгу (цькування) уповноважені підрозділи Національної поліції та службу в справахдітей.

Відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

     Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

      Діяння, передбачене частиною першою статті 1734 КУпАП, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладенняадміністративного стягнення, тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

      Діяння, передбачене частиною першою статті 1734 КУпАП, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

     Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам
органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

Порушення

Вік

Хто несе відповідальність

Розмір штрафу

Громадські роботи

Булінг дітьми

до 14 років

Батьки

від 850 грн. до 1700 грн. або

від 20 до 40 годин

від 14 до 16 років

Батьки

від 850 грн. до 1700 грн. або

від 20 до 40 годин

понад 16 років

Діти

від 850 грн. до 1700 грн. або

42 години

Булінг дорослими

понад 16 років

Особисто

від 850 грн. до 1700 грн. або

42 години

Повторний або груповий булінг

від 14 до 16 років

Батьки

від 1700 грн. до 3400 грн. або

від 40 до 60 годин

понад 16 років

Особисто

від 1700 грн. до 3400 грн. або

від 40 до 60 годин

Приховування булінгу

Керівник закладу освіти

Особисто

від 850 грн. до 1700 грн. або

Виправні роботи

до 1 місяця 3

відрахуванням

20% заробітку

 

      Протоколи за вчинення цього порушення уповноважені складати органи Національної поліції України, та притягувати до адміністративної відповідальності будуть місцеві суди.

/home/acc00483/vvak.in.ua/www